Klub skvelých žien so Zuzkou Samec

V KLUBE SKVELÝCH ŽIEN❤️❤️❤️ sa pre vás chystajú skvelé rozhovory so skvelými ženami a ich neobyčajnými záľubami. Takže šálku čaju alebo pohár vínka a…Nech sa páči, nechajte sa inšpirovať jednou z nás:

Zuzka, vitaj v klube a prezraď nám niečo o Tvojej špeci záľube

Ahojte kočky,
volám sa Zuzka a ako každá žena, aj ja som všestranná😉a mám rôzne záujmy. V poslednom období ma veľmi oslovila kniha „Pod vplyvom Luny“ (autori Johanna Paunggerová a Thomas Poppe) a začala som sa podľa nej riadiť. Rada by som s vami pozdieľala tipy, ktoré mi úžasne zafungovali a môžu mnohé zlepšiť aj vám. Naši predkovia sa totiž Lunou riadili a veľa vecí im fungovalo. Ja som sa teda rozhodla, že to skúsim tiež.😉

Skvelé. Ako sa kniha ku Tebe dostala?

Túto knihu mi odporučil môj sused – 84 ročný pán, ktorý je veľmi sčítaný, vzdelaný. Najskôr som tvrdohlavo odmietala jeho radu, že si ju mám kúpiť (veď načo, mne to nie je treba a blablabla…). Nakoniec mi to predsa len nedalo, knihu som si kúpila a začala som skúšať, skôr zo zvedavosti, či veci zafungujú tak, ako je napísané.

„Pod vplyvom Luny“ -kniha, ktorá mení pohľad na svet a vracia nás k prírode.

S čím si teda začala?

Začala som vplyv Luny testovať najskôr na záhrade, lebo roky predtým som sa v nej riadne narobila, máme totiž ílovitú pôdu. Teraz som robila iba v určité dni podľa lunárneho kalendára a musím vám povedať – zafungovalo to skvele. Pár dní som popracovala a tie ostatné som sa už len kochala. A moji susedia tiež. Záhradka sa stala mojou pýchou a úrodu som zberala až do neskorej jesene.🍎🍐🥒🥔🥕

Predpokladám, že si testovala ďalej 🙂

Jasné. Rozhodla som sa teda rovno vyskúšať, či to funguje aj na vlasy. Mnohé z nás trápi ich kvalita, a mňa trápila tiež.
Je totiž veľmi dôležité, kedy sa vlasy strihajú, kedy je vhodný čas na ich umytie, a kedy vôbec nie. Taktiež – kedy a aká kúra je vhodná na výživu vlasov. Stačí naozaj len dodržiavať termíny. 😉

Ako to teda funguje? Čo presne a kedy máme robiť pre krásne vlasy?

Každý mesiac sú 2-3 dni podľa lunárneho kalendára iné zvieratníkové znamenia. Vždy sa vystriedajú v rámci mesiaca všetky znamenia. Kto nie je spokojný so svojimi vlasmi, ak mu napr. vypadávajú, sú slabé a príliš mastné, musí sa o ne začať starať presne v určité dni. Našim vlasom prospievajú dni Leva a Panny, a to bez ohľadu na to, či mesiac ubúda alebo dorastá. V týchto dňoch je správny čas na strihanie vlasov: v dňoch Leva vlasy zosilnejú a v dňoch Panny si zas dlhšie udržia tvar a prirodzenú krásu.

Kto nie je spokojný so svojimi vlasmi, ak mu napr. vypadávajú, sú slabé a príliš mastné, musí sa o ne začať starať presne v určité dni. Našim vlasom prospievajú dni Leva a Panny, a to bez ohľadu na to, či mesiac ubúda alebo dorastá.

A sú aj nejaké vyslovene nevhodné dni pre manipuláciu s našimi vláskami?


Určite, vlasy by sa nemali vôbec strihať v dňoch Rýb a Raka. Vlasy strihané v dňoch Rýb sú náchylné k tvorbe lupín a dni Raka podporujú zasa ich nepoddajnosť a strapatosť. V dňoch Rýb a Raka si vlasy podľa možnosti ani neumývajme.

Prezradíš nám aj nejakú účinnú kúru na vlasy – podľa Luny?

Každý mesiac od februára do augusta v dňoch Leva si dávajte strihať alebo zostrihovať konce vlasov. V tomto období býva Lev vždy za dorastajúceho mesiaca, ktorý ich účinky ešte zvyšuje.
Na kúru rozšľahajte 1-2 celé vajcia a vmasírujte ich po umytí do vlasov. Nechajte krátko pôsobiť a potom opláchnite teplou vodou. Dôležité je, aby posledná oplachovacia voda bola studená. Teplota vody je správna vtedy, keď na hlave cítite chlad vody. Vlasy si v tom čase nefénujte! Ak to predsa len musíte urobiť, čakajte aspoň štvrť hodiny. Nefénujte sa „proti srsti“ a príliš horúcim vzduchom, to vlasy dlhodobo poškodzuje.

Aké boli tvoje prvé pocity s kúrou? predsa len… vajíčka 🙂


No, presne.🙂🙃 Zo začiatku sa Vám bude zdať, že máte vlasy ako po výbuchu, ako klince, tvrdé, divné, iné. No áno, je to tak. Sú iné, to po tom vajíčku a chladnej vode. Ja som minulý rok kúru vyskúšala iba na posledné 3 letné mesiace ( nie od februára), ale rozdiel bol viditeľný a kvalita vlasov výborná. Vlasy mi rástli rýchlejšie a až tak sa nemastili.

Kúru som robila zároveň aj mojej najmenšej 3-ročnej dcére. To by bolo, keby nevyskúšala to, čo má maminka.😂😂 U nej, keďže má tiež jemné blond vlásky bol hneď viditeľný rozdiel, tak ako u maminky. Tento rok do toho ideme opäť. Začína sa 8. februára, kedy je spln a zároveň deň Leva.

Zuzi, my dve máme spoločné to, že sme mamami po 40-tke. Ako to všetko zvládaš? Prezradím na Teba, že si fakt multifunkčná žena. Aj tie krásne rovnaké šaty si šila Ty, však?


Áno, šijem, aj keď tieto šaty som práve nešila ja. Ale šitie je môj ďalší koníček a plním si tak sen – obliekam moju malú lásku podľa seba. A milujem volániky.😂 Okrem toho zbieram a suším bylinky – tiež podľa Luny a postavila som si doma bylinkovú špirálu. Čaj už vôbec nekupujem.

A či to všetko zvládam? Ale áno, zvládam. Je to o hlave😉. Teda nielen o tom, čo máme na hlave, ale hlavne v hlave – čo si do nej dávame. A to sa nám potom aj deje. Pozitívny prístup k životu je dôležitý. A tiež robiť to, čo máme radi. Želám Vám samé pekné a pozitívne dni s úsmevom na perách . A ak máte podobné skúsenosti so životom podľa Luny alebo nejaké otázky, neváhajte sa tiež podeliť.

Ďakujem Ti za rozhovor, Zuzi. A ak sa chcete k nám pridať a začať s kúrou, sledujte príbeh našej stránky „Krásna a fit po 40“, kde vám vhodné dni pre starostlivosť o vlasy budeme počas týchto mesiacov pripomínať.

Monika Habšudová
Mama 4 detí, slobodná duša a online podnikateľka. Autorka eBookov Vráť sa k sebe! a Krásna a fit po 40+ Inšpirujem k odvahe zmeniť svoj život a žiť jeho najlepšiu verziu aj vo veku po 40+. Pomáham rozbehnúť podnikanie bez rizík. Môj príbeh si prečítate tu>>

 Tento skvelý tip vám pomôže udržať si mladistvý vzhľad a skvelú kondičku aj vo veku po 40+

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov