Ako zatočiť s celulitídou raz a navždy?

Trápi nás takmer všetky a nebudeme si navrávať, že nie. Aj tie, ktoré sa tvária, že ju akceptujú, (veď už máme svoj vek!) tie, ktoré sa tvária, že neexistuje a aj tie, ktoré ju úspešne zakrývajú. Nevyhýba sa dokonca ani štíhlym ženám. A hoci počas chladnejších období je okolo nej väčšinou ticho, v lete stačí pohľad do zrkadla, náhodná foto, ktorá odkryje viac, ako by sme chceli vidieť a náhle pocítime túžbu niečo s ňou urobiť. Áno, celulitída. Poďme jej dať konečne zbohom.

Kto za ňu môže?

Dedičnosť, hormóny, pokročilý vek…? Možno. Pomocou výhovoriek sa jej však nezbavíme. A okrem toho, ide o oveľa viac, ako o to, že máme na tele, ehm, malý estetický problém. Celulitída je predovšetkým problém zdravotný. Ide o nahromadenie toxínov a kyselín látkovej premeny vo väzivových tkanivách, a to najmä zo živočíšnych bielkovín, nadmerného množstva soli a cukru, ale taktiež zo zbytkov liekov, toxínov a jedov zo znečisteného životného prostredia, krémov s nevhodným zložením… Je toho v poslednej dobe viac než dosť.

Sme proste veľmi „zamorení“. Oveľa viac, viac ako generácie pred nami. Naše telo ten nápor toxínov nedokáže spracovávať a vylučovať, tak ich narýchlo „odkladá“ tam, kde to až tak „nebolí“ – do podkožného tkaniva. A to tkanivo, pôvodne pevné a elastické, ktoré má byť skladom živín, minerálov, vitamínov a stopových prvkov, zrazu trpí ich nedostatkom. Naopak, je prekyslené a plné toxínov. Doslova ako-

Vaňa plná ….odpadu

Ak sa trošku zaujímame aj o duchovné príčiny chorôb, (a mali by sme sa, lebo telo a duša sú spojené nádoby), tak jednou z duchovných príčin je, že sme príliš naviazaní a hmotu a v strachu z nedostatku stále  niečo „hromadíme“. Alebo lipneme na minulosti a máme strach ísť ďalej, zvoliť si svoj vlastný smer. Alebo nevieme odpúšťať a držíme v sebe staré bolesti a krivdy – t.j. duchovné toxíny. A tak  je naše telo (a duša) ako upchatá vaňa, plná odpadu a jediná možnosť v oboch prípadoch je ju od-pustiť alebo vy-pustiť. Skrátka, definitívne pustiť to, čo nám škodí. A namiesto odpadu mať radšej vaňu plnú fialek, ako spieva Hegerová. 🙂

Rozhodnutie je základ

Nie polievka je grunt, ako hlásali naše staré mamy, ale rozhodnutie je základ všetkého – v stravovaní aj v živote celkovo. Proste sa pevne rozhodneme, že sa máme natoľko radi, že si prestaneme škodiť. Že oceníme telo, ktoré za nás maká a nebudeme mu ešte viac nakladať. Bodka. Možno to bude trvať dlhšie, ale dôležité je začať hneď teraz. Je to o sebaláske a tá je opakom seba(z)ničenia sa. Celulitída je totiž vstupenkou k ďalším, závažnejším ochoreniam a tie už neprikryjeme kusom látky. A  my sme predsa len krásne a múdre ženské, ktoré jej už nedajú viac šancu.

Úprimne a pravdivo

Ak sme pevne rozhodnuté dať celulitíde zbohom, musíme sa ešte raz pozrieť do seba (nie do zrkadla) a pravdivo sa zhodnotiť. Lebo my presne vieme, čo by sme mali robiť, ale nerobíme to. Podľa toho, kde sa nachádzame v starostlivosti o svoje telo a zdravie na stupnici od 0-100% musíme zapojiť jednotlivé účinné riešenia. Kde na stupnici sa dlhodobo pohybujete vy?

80%-20% Ak je zdravý životný štýl v prevahe, povedzme 80%-20%, pijeme dostatok vody, stravujeme sa prevažne zdravo a hýbeme sa, tak sa nás celulitída pravdepodobne nedrží. Ak predsa áno, treba navýšiť – vodu – zdravú stravu – pohyb. Takže čo konkrétne to bude? Odpovede sú v nás. A rozhodnutia tiež.

60%-40% Čím nižšie sa ocitneme na stupnici „zdravý životný štýl versus nezdravý“, tým viac stratégií je potrebné zapojiť. Možno je to stále celkom ok, ale ak nič nezmeníme, do budúcnosti budeme navyšovať skóre na tej opačnej strane a toxicita a celulitída budú v prevahe. Pomôže nám úprava jedálnička (leto je na to ideálne) a občasný detox, aby sme umožnili telu vydýchnuť a vyplaviť škodliviny. Tu je moja overená správna trojka: :

  1. Stonkový zeler – ideálne vo forme čerstvej šťavy hneď ráno, ale aj do šalátu. Má veľmi nízku energetickú hodnotu, pôsobí ako diuretikum, skvele detoxikuje a celkovo eliminuje opuchy
  2. Ananás – podporuje spaľovanie tukov a je skvelým antioxidantom, takže chráni telo pred voľnými radikálmi (o tom už o chvíľu)
  3.  Ryža natural- je vynikajúcim zdrojom vlákniny a napomáha telu zbavovať sa toxínov. Kľúčom je jednoduchá strava, čím menej kombinácií, tým viac priestoru dáme telu na detox. A samozrejme – dostatok vody a pohyb na rozprúdenie lymfy sú alfou a omegou úspechu.

A ak chceme detox ešte viac urýchliť, pomôže nám napr. tento skvelý výživový doplnok.

Dole vodou

40%-60% – ak sú tieto čísla v opačnom pomere a prevažuje nezdravý životný štýl, ide to s nami „dole vodou“ a ťažko sa to dá zastaviť obyčajnými opatreniami. Tu treba spojiť všetky sily a doslova otočiť prúd. Prečo? No, predstavte si, že máte 3.-4. stupeň celulitídy a rozhodnete sa viac piť, behať a zdravšie sa stravovať. Fajn. Otázkou je, koľko vám to bude trvať a či budete mať po celý čas dostatok motivácie. No, nebudete. Pretože ak chceme s niečím zatočiť, potrebujeme rýchle a účinné zbrane a viditeľné alebo merateľné úspechy.

Môže sa stať, že ten náhly detox, keď sa začnú škodliviny z tukových vankúšov vyplavovať do krvi, proste nezvládneme. Budeme unavené a priotrávené a čoskoro sa na všetko vykašleme. Preto kľúč je v tomto prípade iný: naše telo sa potrebuje najskôr vyživiť. Aj obézni ľudia sú vlastne podviživení, lebo namiesto živín, minerálov a vitamínov majú v tele skladisko toxínov. Kvalitne vyživené telo začne opäť skvele fungovať a naštartuje detox aj iné samoozdravné procesy. Začnime teda najskôr s dôkladným vyživením. Viac info o produkte, ktorý vás 100% vyžíví a detoxikuje zároveň, nájdete TU.>>

Hlavne rýchlo

Áno, tak by sme to chceli – keď už sme sa rozhodli, tak nech to prebehne rýchlo a hladko. Nechceme vidieť fakt, koľko rokov doteraz sme nechali naše telo napospas nezdravému životnému štýlu…chceme zmenu hneď. Zázraky neexistujú, ale urýchliť sa všeličo dá, ak zapojíme všetky 4P:

  1. 1.pitný režim, na každých 30 kg 1 liter vody, v lete aj viac
  2. 2.pohyb -čím viac intenzívny, tým lepšie. Rýchla chôdza na úvod je fajn, ideálny je však beh
  3. 3.potrava – vyživíme telo, aby začalo lepšie spolupracovať a detoxikovať
  4. 4.podpora zvonka na rozprúdenie lymfy

 Last minute, prosím

Je leto, tesne pred dovolenkou…, a čo teraz? Nejaký Last minute, prosím! Na cielené ošetrenia zvonka, t.j. lymfodrenáž, kavitácia, kryoterapia a spol. už nie je priestor, ale… Čo ak existuje skvelý prístroj alebo rovno technológia, ktorá sa zmestí do ruky, rozprúdi vašu lymfu a viditeľne vyhladí a spevní pokožku už po pár použitiach? Existuje. A spolu s gélom, ktorý priamo útočí na tukové vankúšiky v podkoží, tvoria skvelú dvojku. Môžte si ich pribaliť aj do kufra na dovolenku. 🙂 To sa ako last minute hodí. Plus ak zapojíte všetky predchádzajúce „P“, pokrok bude úžasný a bude vás to motivovať aj do budúcna, ušetrí váš čas aj peniaze za výdavky v salónoch.

Technológiu môžte získať  TU>>  alebo mi pokojne napíšte o viac info.

Miluj svoje telo

Tak, a to je všetko. Zvyšok je na každej z nás. Na záver už len rada alebo skôr láskavý príkaz, ktorý  to všetko, čo bolo napísané, dokáže umocniť a zhrnúť. Na ňom totiž stojí a padá všetko a znie: Miluj svoje telo. Milujme ho také, aké je práve teraz a s láskou mu napomáhajme, aby sa zbavilo všetkej naukladanej záťaže. Zbavujme sa aj  toxických myšlienok a hľadajme viac vnútorný pokoj, šťastie a lásku. A celulitída nebude mať viac šancu.

 

 

 

 

 

Monika Habšudová
Mama 4 detí, slobodná duša a online podnikateľka. Autorka eBookov Vráť sa k sebe! a Krásna a fit po 40+ Inšpirujem k odvahe zmeniť svoj život a žiť jeho najlepšiu verziu aj vo veku po 40+. Pomáham rozbehnúť podnikanie bez rizík. Môj príbeh si prečítate tu>>

 Tento skvelý tip vám pomôže udržať si mladistvý vzhľad a skvelú kondičku aj vo veku po 40+

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov